Jdi na obsah Jdi na menu
 


Saturation point

9. 9. 2012

 

Tento článek měl být zcela jiný, ale ne všechno v životě vychází. 

Ať už ve fyzické rovině začne zlobit tablet, nebo zmizí důvod, proč kresbu, kterou jste tehdy chtěli vybrousit k dokonalosti, ještě někdy otevřít.

 

Za okamžik se mu splní sen.

A pak se chudák utopí. 

saturation-point.png

 Na bezmála rok a půl starém konceptu měl křídla. Brázdil hladinu dokonalosti, azurovou, chladnou a nebýt jeho kopyt zcela nehybnou. Možná tak setrvával setinu vteřiny, možná celou věčnost; visel nad nekončící rovinou a zanechával za sebou jen nicotnou, záhy mizející stopu. On sám se postupně učil; spolu s tím přestával cítit únavu, věčně natažené nohy už tolik nebolely, srdce pomalu přestávalo bít. Možná se jednou propadl do hlubin jako nestárnoucí socha, nebo se po čase zvedl a uletěl; a dál žil se vzpomínkami na azurovou modř a podivný klid.

Pak se hladina rozvlnila, změnila v neklidnou masu bělavé pěny a svoje bezbřehé dálky zahalila do mlhy; a oř, letící vstříc vysněnému, najednou zjistil, že nemá, čím by mávnul a uniknul zkáze. Nebo jen strávil celý život v iluzi, že může létat, zatímco střemhlavě padal?

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Nadpis

(Elfairy, 23. 9. 2012 18:55)

Dlouho jsem tu nebyla, ale vidím, že jsem přišla o moc. Někdy je prostě potřeba čas, aby vzniklo dílo, které se dotýká dokonalosti. Je to tak neobyčejně silné, nikde nic nepřebývá a neschází, vše je na svém místě a každé slovo jako by ještě posilovalo dojem ze svého okolí i sebe sama. Kresbě nerozumím, tam můžu říct jen to, že se mi hodně líbí, zvlášť ty prolínající dvě modré na těle koně jsou velmi, ale velmi výmluvné, jen myslím, že bych se na ni ráda podívala někdy víc zblízka, ale síla toho textu, ta je ohromná.
Ještě jednou od tebe uslyším, že píšu líp, a házím tě z balkónu!! :-D

Re: Nadpis

(Prox, 7. 10. 2012 19:28)

Díky. V tom případě doporučuji začít posilovat, případně vyhledat budovu s nízkým zábradlím - lépe než ty nepíši ani.. ani! :-)
Kresba je poloviční proto, aby se alespoň trochu schovalo tisíc a jedna anatomických a dalších chyb. Měla se dovyhrabat na světlo před rokem a půl, je to hodně znát..

Re: Re: Nadpis

(Spejbl, 14. 10. 2012 12:30)

Já kresbě taky všeobecně nerozumím, ale tuhle chápu velmi dobře:-) Navc je vynikající i navzdory přehnaně skromným otřepaným frázím autorky. Text má opravdu ohromnou sílu,aby ne, když vychází přímo z nitra autorky:-) Ještě jednou od Tebe Prox uslyším, že Elfka píše líp než ty, dojedu do Příbrami, seberu Tě z pod toho balkonu ze kterého tě hodí Elfka, vynesu tě zpátky nahoru a hodím Tě z něj ještě jednou:-)

Re: Re: Re: Nadpis

(Prox, 18. 10. 2012 22:34)

Takhle se proti mně spiknout, to bych od Tebe nečekala.. na jak dlouho si pak oba půjdete sednout za úkladnou vraždu? :-)

Re: Re: Re: Re: Nadpis

(Spejbl, 18. 10. 2012 22:53)

Re: Re: Re: Re: Re: Nadpis

(Spejbl, 18. 10. 2012 23:04)

No Elfka asi na 15 let a já jakožto nedostudovaný právník se vzchopím a vysekám se z toho:-) Uhraju to na nepříčetnost vyvolanou soustavným a neopodstatněným popíráním nesporných kvalit oběti ze strany oběti samotné:-)