Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stín pegase

14. 8. 2007

Mladá Centauri kráčela středem Akademie se světelným mečem rozžehnutým a kosila veškeré studenty i mistry, kteří se jí připletli do cesty. Měla svůj cíl a ten úkol splní. Nesmí nechat Mistra, aby zbaběle uprchl. Zapískala a zpoza rohu se vynořil pegas. Byl celý černý, se zlatými žíněmi a pírky na křídlech. Snad každý by tuto devatenáctiletou dívku poznal. Victory Centauri.

 Když další student padl pod jejím stříbrným světelným mečem, naskočila na svého pegase a pobídla ho vpřed. Řítili se po chodbách až doběhli k vile Mistra řádu. Victory se neobtěžovala se sesedáním, roztříštila dveře transferací a vběhla dovnitř, tam kde cítila Mistra. Cestou narazila na několik mistrů, ale ti jí byli tak překvapení, že než se na cokoli zmohli, zbyla z nich hromádka popela.

Victory dorazila ke dveřím, za nimi cítila Mistra. Clonu měla už dávno zesílenou na maximum. Světelným mečem vyřízla do zdi velké V, znak, pod kterým si ji všichni pamatovali. Pak dveře otevřela a vešla. Promluvila ryzallštinou: „Konečně se setkáváme. Tvá smrt je již blízko, Mistře.“ Poslední slovo bylo ironicky zdůrazněno a syčivá řeč působila jako smrtící předehra toho, co mělo následovat.

Mistr vycouval na opačný konec místnosti a vyslal na ní transferaci. Byla to velmi silná transferace, ale Victory ji bez problémů odrazila a rozbila kus zdi. Potom se lehkým saltem přenesla k Mistrovi, který jen tak tak stačil tasit a rozpoutal se souboj na život a na smrti. Victory útočila a Mistr mnohdy skoro nestačil krýt. Byla silná, velmi silná. Silnější a mocnější než kdy dřív. Pak napřáhla ruku a svojí nepřirozeně silnou levitací odhodila Mistra na opačný konec místnosti. Pak vypálila transferaci. Mistr nebyl připravený a zbyla z něj jen hromádka popela.Victory se neohlížela, naskočila na pegase, který vítězně zařehtal a rozběhl se z Akademie ven.

Když černý pegas vyběhl z Akademie ven, naposledy se vzepjal a Victory se podívala na Akademii, kde strávila většinu svého života. Teď s tím byl konec. Stalo se to, čeho se mistři obávali. Její obrovský potenciál mluvil téměř za vše a zlatá barva jejích kdysi stříbrných očí dokončovala tento dojem. Někteří mistři říkali od začátku, že je nebezpečná svým velkým potenciálem i svou povahou. Teď se stalo to, z čeho měli všichni v Akademii strach.

Victory otočila pegase a ten zakroužil nad Akademií, na kterou dopadl jeho stín. Stín pegase s mladou jezdkyní. Ale tenhle stín už byl minulostí. Victory Centauri byla minulostí, stejně jako i všechno to, co pro řád udělala. Pak oba vletěli do Alfské stíhačky vznášející se nad Akademií.

Zbylí studenti a mistři se shromáždili na nádvoří Akademie. Věděli, že Victory se už nevrátí do Akademie. A že až se vrátí na TX3, bude zvěstovat smrt a zkázu.

Když pak šli zpět do Akademie, našli na podlaze světelný meč, který tam hodila. Její bývalý stříbrný světelný meč zvěstující minulost mladé Pegasi, nyní Alfy.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář