Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ti špatní

6. 4. 2011

 

     Přirozenou snahou lidí je ovládat vše ve svém dosahu; všechno popsat a vysvětlit a to, co vysvětlit nedovedou, zavrhnout. Jistá část populace bývá zvědavější a touha po poznání (nebo finanční odměně) je žene kupředu, pročež formulují spoustu nových zákonů, teorií a hypotéz. Některé z nich se třikrát nepřesně přeloží, trochu okoření a servírují veřejnosti, ať už ve formě zaručených senzačních rad, jak si mírnou úpravou jídelníčku prodloužit život o dvacet let, nebo nejrůznějších překvapivých výzkumů. Optimističtí lidé mívají rádi veselé barvy. A teenageři jsou chorobně líní. Přirozeně potřebujete navodit dojem seriózního vědeckého výzkumu, k čemuž dobře poslouží čísla a odborné pojmy, které čtenáři v životě neslyšeli. Tak tedy 30% a prokrastinace.
      Zkusme si na chvíli představit nějakého prokrastinentního mladistvého. Není schopen plnit své povinnosti. Nenosí tedy domácí úkoly, neučí se, o pomoci s chodem domácnosti si jeho rodina může nechat zdát. Má v pokoji šílený nepořádek, pravděpodobně se lze horko těžko probít k počítači a posteli. Chodí vůbec do školy? A co když má kamarádovi přinést cédéčko?
      A teď se vraťme do reality. Tak jako každý dospívající člověk od počátku své existence si hledá svoje místo v životě, prověřuje mantinely nastavené blízkými a společností. Uběhne pár let a ekonomická situace mu pomůže jeho postoj přehodnotit. A na novinkách.cz zatím přibude pět tisíc čtyři sta dvacet komentářů se stížnostmi, jak prokrastinentní potomky jsme měli a budeme mít.
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Nadpis!

(Elfairy, 11. 4. 2011 14:24)

Co dodat. Snad jen drobou poznámečku... "Ty si určitě píšeš někam do šuplíku, přiznej se!"

Re: Nadpis!

(Prox, 11. 4. 2011 14:33)

Pokud dokážeš uhádat nějakou alternativu šuplíku ve virtuální rovině, pak zajisté :-)